Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно закону України «Про судоустрій та статус суддів» на суддів покладено обов’язок підвищення кваліфікації з метою вдосконалення своїх знань, вмінь і навичок залежно від досвіду роботи суддів, рівня і спеціалізації суду, де вони працюють, а також з урахуванням їхніх індивідуальних потреб. Такий обов’язок також покладено на працівників апарату суду відповідно до закону України «Про державну службу» та є правом помічників суддів згідно Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України від 18.05.2018 року.
Судді та працівники апарату Апостолівського районного суду Дніпропетровської області постійно підвищують свій рівень знань шляхом проходження навчання за професійними програмами.
Так за 2018 рік відповідно до графіку підготовки у Дніпропетровському регіональному відділенні Національної школи суддів пройшли підготовку та підвищили свою кваліфікацію помічники суддів Апостолівського районного суду Дніпропетровської області: – Вєдякіна О.М., Буко І..І., головні спеціалісти суду Рожков Д.П., Кондратюк К.О., судовий розпорядник Карпенко О.С.
Навчання проводились професійними викладачами в формі семінарів, лекцій, практичних тренінгів.
Суддя Апостолівського районного суду Кодрян Л.І. взяла участь в семінарі, який був проведений Чернівецьким регіональним відділенням Національної школи суддів у м. Чернівці на тему «Застосування Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та рішень Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя».
Суддя Чумак Т.А. неодноразово брала участь у загальноукраїнських семінарах в Національній школі суддів України, наприклад на тему «Судова практика та проблемні питання, що виникають при розгляді спадкових справ», «Кримінальний процесуальний кодекс України: нові тенденції та особливості застосування».
Курси підвищення кваліфікації - це процес поглиблення теоретичних знань, удосконалення вмінь і практичних навичок у межах своєї професії, які спрямовані на вдосконалення професійної діяльності.
«Знання - не інертний, пасивний відвідувач, приходячи до нас, хочемо ми цього чи ні; їх потрібно шукати перш, ніж вони будуть нашими; вони - результат великої роботи і тому - великої жертви» - сказав Г. Бокаль. Ці слова дуже вдало розкривають зміст освіти та прагнення до знань.
Ми прагнемо до безперервного розвитку, шукаємо нові можливості для пошуку нових знань, обміну досвідом для того, щоб більше дізнатись про проблеми функціонування судової гілки влади та знайти шляхи їх вирішення.