flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як і для чого накладається арешт на майно у кримінальному провадженні? Слідчим суддею Апостолівського районного суду Дніпропетровської області накладено арешт на екскаватор.

01 листопада 2019, 11:32

Відповідно вимог Кримінального процесуального кодексу України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

25 жовтня 2019 року слідчим суддею Апостолівського районного суду Дніпропетровської області накладено арешт на екскаватор-навантажувач, який належить мешканцю м. Кривий Ріг, шляхом заборони здійснювати  правочини щодо його відчуження та використання.

 З відповідним клопотанням про накладення арешту звернувся до суду слідчий  Апостолівського відділу поліції. Арешт на майно накладено в рамках досудового розслідування кримінального  провадження, за фактом замаху на крадіжку трубопроводу поблизу с. Нива Трудова.

Законодавство передбачає, що арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Правом на скасування арешту майна скористався власник екскаватора та направив до суду відповідне клопотання, однак незважаючи на доводи викладені в клопотанні, слідчий суддя відмовив у його задоволенні, оскільки екскаватор є речовим доказом, збереження якого є важливим для кримінального провадження та заявник не довів, що в арешті відпала потреба чи арешт накладено необґрунтовано.